Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w fatimskim sanktuarium 202 duże świece wotywne. Powstały one w wyniku przetopienia 3600 małych świeczek, odesłanych przez osoby, które zapaliły wirtualne świece na stronie internetowej www.modlitwa.fatima.pl.

Instytut Ks. Piotra Skargi przekazał do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Świece powstały z przetopienia małych świeczek, odsyłanych przez osoby zapalające wirtualne świece na stronie modlitwa.fatima.pl oraz uczestniczące w akcji drogą pocztową. Wraz ze świecami, do Fatimy trafiło 5040 kart z intencjami modlitewnymi.
W ramach kolejnej odsłony akcji „Twoje Światło w Fatimie” aż 89 świec wotywnych w towarzystwie 2800 kartek z intencjami modlitewnymi zostało wysłanych do miejsca objawień Matki Bożej w 1917 roku.

W połowie października 2014 roku odbyła się kolejna pielgrzymka członków Apostolatu Fatimy do portugalskiego miejsca objawień Matki Bożej. W ramach wyjazdu złożono w Kaplicy Objawień 1200 kartek z intencjami modlitewnymi, nadesłanych w miesiącach poprzedzających wyjazd oraz zapalono 72 duże świece wotywne.
Kolejne deklaracje, intencje, podziękowania i świece wotywne dotrą 16. maja 2014 roku do portugalskiej Fatimy. Darczyńcy i sympatycy Instytutu Ks. Piotra Skargi przesłali tym razem 11850 podziękowań i próśb do Matki Bożej Fatimskiej, a także 2750 intencji, składanych w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie". Wraz z nimi w fatimskim Sanktuarium zapłoną 122 świece wotywne, wykonane ze świeczek przesłanych przez użytkowników strony modlitwa.fatima.pl.
W dniach 23-26 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 71 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 2100 intencji nadesłanych przez rodaków.

We wtorek 9. października po raz kolejny zapłonęły świece przed Sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi towarzysząc Apostołom Fatimy – uczestnikom XV pielgrzymki organizowanej przez Instytut, zapalili 114 dużych świec wotywnych. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 5800 intencji nadesłanych przez rodaków.
114 świec wotywnych oraz 5800 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny - tak prezentuje się modlitewne dzieło ostatnich 5 miesięcy w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie", którą prowadzimy za pośrednictwem naszej strony.
W dniach 24-27 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 55 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 8240 intencji nadesłanych przez rodaków.
_
151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny trafiło 14 października 2011 r. do Fatimy. Uroczyście zapalili je Apostołowie Fatimy oraz członkowie delegacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Była to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. Zapalenie świec zbiegło się z XIV już pielgrzymką Apostolatu Fatimy do Portugalii. Polscy pielgrzymi odwiedzili miejsca związane z życiem trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja, wzięli udział w uroczystych nabożeństwach w Kaplicy Objawień oraz w sanktuarium Maryjnym.
_
245 świec oraz 14000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywieźli do Fatimy przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Dziś i jutro świece będą płonąć przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki. W tych dniach przebywają również w Portugalii uczestnicy XII już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzają miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja. W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi w połowie 2009 r., do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych.
_
210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywiozła do Fatimy we wtorek delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Jest to kontynuacja rozpoczętej w drugiej połowie 2009 r. akcji „Twoje światło w Fatimie”.
_
Zobacz filmy dokumentujące akcję Twoje światło w Fatimie

Maj 2014: Kojene świece płoną w FatimiePaździernik 2011: Apostołowie Fatimy zapalają świece


Październik 2010: Twoje światło w Fatimie znów płonie!


Czerwiec 2010: Kolejne świece w Sanktuarium Fatimskim


Styczeń 2010: Nasze świece zapłonęły w Fatimie


Podsumowanie akcji w 2009 roku


 INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI       KRAKÓW 2018